cerebrin بوشهر قانون برگزاری انتخابات

cerebrin: بوشهر قانون برگزاری انتخابات نماینده ولی فقیه نامزدهای انتخاباتی نماینده ولی فقیه انتخابات

گت بلاگز اخبار علمی و آموزشی نحوه آگاهی مغز از وقت

محققان دانشگاه MIT چگونگی اندازه‌گیری وقت به وسیله مغز را دریافتند. بر اساس این تحقیقات مجموعه‌ای از نورون‌ها که مسئول انجام یک عمل خاص هستند بسته به فواصل زمان

نحوه آگاهی مغز از وقت

نحوه آگاهی مغز از زمان

عبارات مهم : کنترل

محققان دانشگاه MIT چگونگی اندازه گیری وقت به وسیله مغز را دریافتند. بر اساس این تحقیقات مجموعه ای از نورون ها که مسئول انجام یک عمل خاص هستند بسته به فواصل زمانی موردنیاز مراحل انجام عمل را کوتاه یا طولانی می کنند.

به گزارش ایرنا از پایگاه خبری ام آی تی، مهرداد جزایری عضو انستیتوی مک گاورن ام آی تی جهت تحقیقات مغز که سرپرستی این تحقیقات را بر عهده دارد در این رابطه می گوید: «این یک فرآیند بسیار فعال است و نشان می دهد مغز به طور منفعل در انتظار فرا رسیدن یک وقت خاص نمی نشیند.»

نحوه آگاهی مغز از وقت

زمان بندی جهت تنظیم حرکت عضلات به منظور انجام فعالیت های روزانه انسان دارای اهمیت بسیار زیادی است و متخصصان اعصاب جهت درک چگونگی کنترل وقت به وسیله مغز، مدل های مختلفی را ارائه کرده اند. جهت مثال بر اساس یکی از این مدل ها مغز دارای یک ساعت مرکزی است که وقت را در اختیار تمام اجزای آن قرار می دهد. بر اساس یک مدل دیگر مغز به جای ساعت مرکزی از طریق ردگیری همسان سازی فرکانس های متفاوت مغزی، وقت را کنترل می کند. ولی این مدل ها قادر نیستند آنچه را که واقعا در مغز رخ می دهد توجیه کنند.

از نقطه نظر جزایری دلیلی ندارد که مغز انرژی و وقت زیادی را صرف تولید و نگهداری یک ساعت درونی کند، در حالی که این ساعت همواره موردنیاز آن نیست. بنابر این موثرترین شیوه کنترل وقت این است که هرگاه بخشی از مغز فعالیتی را انجام می دهد، بتواند وقت مربوط به آن را نیز کنترل کند. محققان MIT با این رویکرد، فعالیت نورون ها را در سه نقطه متفاوت از مغز حیواناتی که فعالیت هایی را در فواصل زمانی متفاوت 800 یا 1500 میلی ثانیه انجام می دادند، ثبت کردند.

محققان دانشگاه MIT چگونگی اندازه‌گیری وقت به وسیله مغز را دریافتند. بر اساس این تحقیقات مجموعه‌ای از نورون‌ها که مسئول انجام یک عمل خاص هستند بسته به فواصل زمان

در این بررسی ها معلوم شد نورون ها عملکرد پیچیده ای نشان می دهند. بعضی از آن ها سریعتر فعال می شدند و بعضی دیگر دیرتر شروع به ارسال سیگنال می کردند و بعضی دیگر که نوسان می کردند، این کار را با سرعت کمتر یا زیاد انجام می دادند.

اما توصیه مهمی که در این بررسی ها مشخص شد این بود که صرف نظر از وظیفه ای که نورون ها بر عهده دارند، همواره موزیک فعالیت آن ها با فواصل زمانی موردنیاز، سازگاری دارد. در واقع نورون ها جهت انجام وظیفه خود همواره یک الگوی رفتاری ثابت دارند و از نقطه شروع به نقطه آخر می رسند، ولی آنچه با عوض کردن وقت موردنیاز جهت انجام وظیفه نورون عوض کردن می کند، نحوه انجام وظیفه نیست بلکه موزیک انجام واکنش‌ها نورون بر اساس فاصله زمانی موردنیاز هست. بدهید ترتیب سرعت انجام وظیفه نورون بر اساس زمانی که در اختیار دارد، عوض کردن می کند و با وقت منطبق می شود.

نتیجه این تحقیقات نشان می دهد مغز وقت را با استفاده از یک مکانیزم شبیه به ساعت کنترل نمی کند، بلکه جهت این منظور به تکانه های ذاتی مدارهای عصبی نورون ها اتکا دارد و با زیاد کردن یا کم کردن این تکانه ها جانوران سریع تر یا کندتر حرکت می کنند.

نحوه آگاهی مغز از وقت

گزارش کامل این تحقیقات در نشریه Nature Neuroscience انتشار یافته هست.

واژه های کلیدی: کنترل | فعالیت | تحقیقات | فعالیت های روزانه | اخبار علمی و آموزشی

دانلود


دانلود فایل ها

نویسنده : topsblog