cerebrin بوشهر قانون برگزاری انتخابات

cerebrin: بوشهر قانون برگزاری انتخابات نماینده ولی فقیه نامزدهای انتخاباتی نماینده ولی فقیه انتخابات

گت بلاگز اخبار سیاسی و اجتماعی اعتماد مردم به اخبار صدا و سیما کمتر از رسانه‌های خارجی است / نماینده مجلس

سخنگوی کمیسیون صنایع و معادن مجلس ابراز تاسف کرد: اعتماد مردم به اخبار صدا و سیما از اعتماد آنان به شایعات رسانه‌های کوچک غربی کمتر است.

اعتماد مردم به اخبار صدا و سیما کمتر از رسانه‌های خارجی است / نماینده مجلس

نماینده مجلس : اعتماد مردم به اخبار صدا و سیما کمتر از رسانه های خارجی است

عبارات مهم : اخبار

سخنگوی کمیسیون صنایع و معادن مجلس ابراز تاسف کرد: اعتماد مردم به اخبار صدا و سیما از اعتماد آنان به شایعات رسانه های کوچک غربی کمتر است.

سعید باستانی در گفت وگو با ایسنا، با اشاره به انتقادات مقام معظم رهبری از عملکرد صدا و سیما در مدیریت فعلی و قبلی این سازمان، گفت: طبق قانون اساسی عنوان رسانه ملی انحصار در اختیار شرکت صدا و سیماست و نمی توان شبکه های شخصی به وجود آورد، ولی این مسئله موجب ایجاد انحصار در این شرکت و بروز اتفاقاتی در آن شده است است که افت شدید شمولیت و عمومیت آن را در پی داشته است.

اعتماد مردم به اخبار صدا و سیما کمتر از رسانه‌های خارجی است / نماینده مجلس

نماینده تربت حیدریه در مجلس در پیشنهادی به مدیران صدا و سیما، توصیه کرد: معیار عمل شرکت باید رضایت عمومی جامعه باشد. مسؤولان این شرکت باید عوض کردن نگاه جدی داشته باشند. باید از میزان رجوع و حمایت مردم و تاثیرگذاری صدا و سیما بر مخاطبان عمومی و خاص آمار گرفته شود. در این مسئله نباید برنامه های خاصی مثل دورهمی یا خندوانه ملاک ارزیابی عملکرد این شرکت قرار داشته باشد.

وی تاکید کرد: باید اعتماد مردم به صدا و سیما سنجیده شود. تلاش کنند صدا و سیما محل اعتماد مردم به اخبار، تحلیل ها و راهبردهای نظام شود.

سخنگوی کمیسیون صنایع و معادن مجلس ابراز تاسف کرد: اعتماد مردم به اخبار صدا و سیما از اعتماد آنان به شایعات رسانه‌های کوچک غربی کمتر است.

سخنگوی کمیسیون صنایع و معادن مجلس ابراز تاسف کرد: میزان اعتبار صدا و سیما نزد افکار عمومی به حدی پایین است که اگر 10 روز روی یک خبر درست کار کند، تاثیر در مردم به اندازه یک شایعه کم اهمیت که در یک خبرگزاری خارجی منتشر می شود، ندارد. این اوضاع جهت کشور آسیب پذیر است.

باستانی شورای عالی نظارت بر صدا و سیما را در تامین نظر مقام معظم رهبری تاثیرگذار دانست و افزود: این شورا جنبه های نظارتی خوبی در این زمینه دارد و دستش هم باز است،لذا باید شاخص هایی چون ضریب نفوذ صدا و سیما در داخل و خارج کشور و میزان اعتماد داخلی و خارجی به این شرکت طی دو دهه گذشته را مورد بررسی آماری قرار دهد و در صورتی که در مرز بحران بودن این شاخص ها، رویه ها و رفتارها اثبات شد با اهرم های نظارتی خود جهت گیری از بعضی رویکردهای این شرکت و عوض کردن ماهوی آنها اقدام کند.

واژه های کلیدی: اخبار | خارجی | اعتماد | رسانه ها | رسانه ملی | نماینده مجلس | اخبار سیاسی و اجتماعی

دانلود


دانلود فایل ها

نویسنده : topsblog