cerebrin بوشهر قانون برگزاری انتخابات

cerebrin: بوشهر قانون برگزاری انتخابات نماینده ولی فقیه نامزدهای انتخاباتی نماینده ولی فقیه انتخابات

گت بلاگز اخبار اقتصادی و بازرگانی دلارهای‎تان را به «نیما» بسپارید

معاون وزیر صنعت با اشاره به اینکه سیاست های تازه ارزی دولت محدودیتی را جهت شرکت های خرد و میانگین ایجاد نمی‌کند گفت: تا ۸۰ درصد صادرات غیرنفتی ما باید در فواصل

دلارهای‎تان را به «نیما» بسپارید

دلارهای‎تان را به «نیما» بسپارید

عبارات مهم : تجارت

معاون وزیر صنعت با اشاره به اینکه سیاست های تازه ارزی دولت محدودیتی را جهت شرکت های خرد و میانگین ایجاد نمی کند گفت: تا ۸۰ درصد صادرات غیرنفتی ما باید در فواصل سه ماهه به سمت سامانه نیما هدایت شود.

تسنیم نوشت: مجتبی خسروتاج که در کمیسیون تلفیق مجلس سخن می گفت با اشاره به اینکه زیاد شرکت های صادراتی ما خرد هستند گفت: از مجموع 11 هزار شرکت فعال در صادرات تنها حدود 2800 شرکت با صادرات بالای یک میلیون دلار در سال داریم که اینها 90 درصد صادرات کشور را به خود تخصیص داده شده است می دهد.

معاون وزیر صنعت با اشاره به اینکه سیاست های تازه ارزی دولت محدودیتی را جهت شرکت های خرد و میانگین ایجاد نمی کند گفت: تا 80 درصد صادرات غیرنفتی ما باید در فواصل سه ماهه به سمت سامانه نیما هدایت شود.

دلارهای‎تان را به «نیما» بسپارید

وی در تشریح زیاد سیاست های تازه ارزی دولت گفت: از آنجا که بسیاری از داد و ستدهای با طرف های عراقی و افغانی به ریال انجام می شود تا اطلاع ثانوی صادرکنندگان به این دو کشور از بازگرداندن ارز صادراتی به سامانه نیما معاف شدند.

رئیس شرکت توسعه تجارت همینطور تصریح کرد: صادرکنندگان ما می توانند 5 درصد درآمدهای صادراتی خود را صرف موارد مورد نیاز خود از جمله تبلیغات کنند.

معاون وزیر صنعت با اشاره به اینکه سیاست های تازه ارزی دولت محدودیتی را جهت شرکت های خرد و میانگین ایجاد نمی‌کند گفت: تا ۸۰ درصد صادرات غیرنفتی ما باید در فواصل

خسروتاج گفت : آنچه صادرکنندگان تعهد به بازگشت درآمدهای ارزی خود دارند براساس فوب بنادر کشور عزیزمان ایران محاسبه می شود لذا هزینه حمل نیز جزو استثناهاست که جز بازگشت ارز است.

وی همینطور به نسیه فروشی و مدت دار فروشی بعضی صادرکنندگان اشاره کرد و گفت: این بخش از فعالان اقتصادی نیز تا شش ماه مهلت قانونی دارند تا درآمد ارزی خود را به تناوب اقتصادی کشور بازگردانند.

رئیس شرکت توسعه تجارت به سرمایه گذاری بعضی صادرکنندگان در مقاصد صادراتی نیز اشاره کرد و گفت: از آنجاکه این سرمایه گذاری ها موجب زیاد کردن و تقویت صادرات می شود جهت ان نیز آینده نگری هایی صورت گرفته و دستورالعمل آن در حال تهیه است ضمن آنکه هیچ صادرکننده ای موظف نیست درآمد ارزی خود را که صرف واردات مواد اولیه اش می کند، باز گرداند.

دلارهای‎تان را به «نیما» بسپارید

به گزارش تسنیم، سامانه نظام یکپارچه معاملات ارزی (نیما) جهت ساماندهی معاملات ارزی عملیاتی شد. به گفته مسئولان بانک مرکزی این سامانه توانایی تنظیم شوندگی و سیاستگذاری دارد و تمام منابع و مصارف ارزی کشور در سامانه جمع می شود و بر اساس ترجیحات متقاضی و اولویتهای سیاستگزار عرضه و تقاضا صورت می گیرد.

سامانه نیما ابزار اطلاعاتی جهت رصد لحظه ای بازار ارز است و از این طریق امکان سیاستگذاری فوری و مداخله موثر را جهت حاکمیت فراهم می کند. این سامانه می تواند با آینده نگری قبل از وقوع التهابات بر بازار ارز، نیازمندی ها و منابع ارزی را با توجه به سیاست های کلان کشور کنترل و مصارف ارزی را به صورت سیستماتیک در اختیار بگیرد.

معاون وزیر صنعت با اشاره به اینکه سیاست های تازه ارزی دولت محدودیتی را جهت شرکت های خرد و میانگین ایجاد نمی‌کند گفت: تا ۸۰ درصد صادرات غیرنفتی ما باید در فواصل

در ساختار سامانه نیما، چهار بازیگر عمده تعریف شده است که شامل: وارد کنندگان کالا و خدمات به عنوان متقاضیان ارز، صادرکنندگان کالا و خدمات مشمول بر دولت به عنوان صادر کننده نفت و واسطه گران مشمول بر بانک ها و صرافی ها و سیاستگزار ارزی که بر اساس آینده نگری منابع و مصارف قیمت و دامنه آزادی قیمت ها، اولویتها و سقف مصارف را کنترل می کند.

بر اساس این گزارش نیما سه شاخصه دارد: فراهم کردن داده های کامل و واقعی از عرضه و تقاضای ارز، عملیاتی کردن فرایند تامین منابع و تخصیص مصارف ارزی در ساختاری یکپارچه، پیوند دهنده ارگانیک با فرایند تجارت خارجی کشور از مسیر ثبت سفارش تا ترخیص کالا و پوشش دهنده نیازهای خرد مردم نظیر ارز مسافرتی، درمانی و دانشجویی.

دلارهای‎تان را به «نیما» بسپارید

نقش صرافی ها و بانک ها در سامانه نیما هم به عنوان واسطه منابع و مصارف ارزی مکمل نقشی است که بانک ها برعهده دارند تا بر اساس نیازهای وارد کنندگان امکان تخصیص، اولویت بندی یا عدم تخصیص ارز به آنها به وسیله سیاستگذاران وجود داشته باشد.

با عملیاتی شدن سامانه نظام یکپارچه معاملات ارزی یا نیما، رویکرد واکنشی سیاستگذار به رویکرد کنشی تبدیل می شود و پیش از بروز التهابات ارزی با کنترل تقاضای موثر و هدایت بهینه منابع نوسانات هیجانی، مقطعی و سیستمیک در آن قابل کنترل است و با سامانه جامع تجارت وزارت صنعت، معدن و تجارت و پنجره واحد نظام فرامرزی پیوسته ارتباط دارد.

واژه های کلیدی: تجارت | منابع | کنترل | صادرات | اخبار اقتصادی و بازرگانی

دانلود


دانلود فایل ها

نویسنده : topsblog